Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu bez použití tlačítka

Screenshoty jsou přínosem pro téměř každého uživatele smartphonu. Ať už si chcete okamžitě uložit potvrzení o platbě, důležitou zprávu nebo třeba webovou stránku jako PDF, přijde to docela vhod. Pořizování snímků obrazovky na iPhone je docela jednoduché, ale co když jsou tlačítka Domů nebo Napájení zaseknutá nebo nefungují? Buď se můžete obrátit na náš profesionální servis, kde se postaráme o kvalitní opravu, nebo můžete využít alternativní způsoby používání, aniž byste tato tlačítka museli použít. Nepotřebujete k tomu žádné znalosti, chce to jen správně nastavit jednotlivá gesta, nebo zapnout asistentku Siri.

Pořiďte si snímek obrazovky na iPhone pomocí Siri

Díky novému a kompaktnímu rozhraní Siri v systému iOS 14 můžete nyní pořizovat snímky obrazovky bez použití rukou. Nejprve se ujistěte, že je povolena funkce Hey Siri . Poté zavolejte hlasového asistenta slovy: „Hej, Siri.“ Nyní řekněte v angličtině Pořídit snímek obrazovky a Siri to okamžitě udělá.

Jak pořídit snímek obrazovky klepnutím na zadní stranu iPhone

  1. Spusťte v iPhone aplikaci Nastavení a přejděte na Zpřístupnění.
  2. Klepněte na Dotyk a přejděte dolů a vyberte Klepnutí na zadní stranu.
  3. Zde budete mít dvě možnosti, Poklepání a Trojí klepnutí ; vyberte ten, který vám vyhovuje.
  4. Zde vyberte Screenshot z daných možností.

Poznámka : Tato funkce je k dispozici pouze pro iPhone 8 a vyšší.

Pomocí funkce Assistive Touch můžete pořídit snímek obrazovky iPhone bez tlačítka

  1. Přejděte do aplikace Nastavení → Klepněte na Zpřístupnění.
  2. Dále klepněte na Dotyk a potom klepněte na AssistiveTouch.
  3. Nyní v iPhonu ZAPNĚTE přepínač Přepnout vedle „AssistiveTouch“ .
  4. Poté, co se na obrazovce iPhone objeví kulaté virtuální tlačítko, vyberte vhodnou vlastní akci – klepněte na Single-Tap, Double-Tap, Long Press nebo 3D Touch.
  5. V nabídce vyberte Screenshot.

Nyní použijte vlastní akci, kterou jste přiřadili pro snímky obrazovky, a iOS okamžitě pořídí obrázek aktuální obrazovky. Všechny způsoby pořizování snímků obrazovky na iPhonu bez tlačítek jsou poměrně snadné a rychlé. Mezi nimi tedy můžete snadno přepínat podle svých preferencí.

Přejít nahoru