10 neuvěřitelně užitečných tipů pro iPhone. Znáte je všechny?

Pokud chcete dostat z vašeho iPhonu maximum, někdy je třeba pořádně pátrat po skrytých funkcích, které operační systém iOS nabízí. Ať už jste začátečník, nebo pokročilý uživatel, připravili jsme pro vás celkem deset neuvěřitelně užitečných tipů, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Pojďme se na to společně podívat.

Přejetím prstem vymažete číslici v kalkulačce

Když při používání kalkulačky uděláte chybu, nemusíte všechno vymazat a začít znovu. Chcete-li odstranit poslední zadané číslo, stačí přejet prstem doleva nebo doprava kdekoli na obrazovce.

Připnout sdílený obsah ve Zprávách

Pokud s vámi někdo sdílí skladbu nebo televizní pořad, které si chcete zapamatovat, můžete zprávu dlouze stisknout a vybrat možnost Připnout, aby zůstala v horní části seznamu konverzací.

Skládejte widgety na domovskou obrazovku

Pokud chcete mít na domovské obrazovce přístup k více widgetům, můžete je naskládat přetažením podobné velikosti na sebe, jako byste vkládali aplikace do složky. Poté stačí přejet prstem nahoru a procházet mezi nimi.

Vyberte více fotografií, které chcete přidat do jiných aplikací

Tohle je moc fajn. Když jste v Safari a potřebujete zkopírovat několik obrázků pro uložení, zprávu, e-mail nebo jakýkoli jiný úkol založený na aplikaci, klepněte na fotku a podržte, dokud neucítíte malé bzučení. Poté podržte prst stisknutý a klepněte na jakoukoli další fotografii, kterou chcete uložit, jiným prstem. Tím se vytvoří hromada fotografií, které pak můžete přetáhnout do spodní části obrazovky a zobrazit tak domovskou obrazovku. Nyní stačí přetáhnout celý zásobník do aplikace, kterou chcete použít, a pustit.

Ušetřete čas psaním díky nahrazování textu

Tenhle je starý, ale fajnový. V nastavení klávesnice (v části Obecné) můžete nastavit zkratky pro nahrazení textu, abyste mohli rychle psát běžně používané fráze. Jako Ahj může být „Ahoj, jak se máš“

Otevřete Fotoaparát z obrazovky uzamčení

Zamykací obrazovka iPhonu má dvě tlačítka: jedno pro svítilnu a jedno pro fotoaparát. Chcete-li spustit fotoaparát, dlouze stiskněte ikonu, dokud neucítíte jemné vibrace. Poté vyfoťte a zavřete aplikaci, aniž byste kdy museli odemknout telefon.

Naskenujte dokument

Pokud hledáte způsob, jak rychle ofotit dokument, Apple má šikovný skener zabudovaný přímo do aplikace Fotoaparát. Když píšete poznámku, klepněte na tlačítko Fotoaparát a vyberte Skenovat dokumenty. Poté zarovnejte kus papíru v hledáčku a automaticky se naskenuje a přidá do vaší poznámky.

Použijte živý text s fotoaparátem

Toto je nová funkce iOS 15 a je svým způsobem kouzelná. Když fotíte obrázek s textem, v levém dolním rohu hledáčku se objeví malá ikona se třemi čarami. Klepněte na něj a budete moci s textem pracovat – kopírovat, sdílet, překládat atd. – jako byste jej napsali sami.

Přejděte na svou první fotku

Starý trik pro iPhone je klepnout na horní část obrazovky a vrátit se na začátek webové stránky nebo dokumentu. V aplikaci Fotky se dostanete na první fotografii, kterou jste kdy pořídili. Chcete-li se vrátit k nejnovější, stačí klepnout na kartu Dny.

Vyhledávejte z domovské obrazovky

Tento trik je snadný – přejetím prstem dolů na domovské obrazovce vyvoláte vyhledávání Spotlight a napište, co chcete najít, ať už je to aplikace, skladba, trasa nebo cokoli jiného.

Přejít nahoru