5 způsobů, jak zkontrolovat hodnotu SAR vašeho iPhonu

Kromě toho, že se budete dobře stravovat a pravidelně cvičit, abyste zůstali co nejdéle zdraví, je důležité vědět něco o fyzikální veličině SAR. Pokud jste o takovém spojení písmen nikdy neslyšeli, jedná se o popis absorpce výkonu živou tkání exponovanou elektromagnetickému poli (Specific Absorption Rate). To znamená míra energie vyzařovaná z iPhonu, která působí na lidské tělo.

Jaká je hodnota SAR pro iPhone?

Je velká šance, že o hodnotě SAR uslyšíte především při nákupu iPhonu nebo při brouzdání po internetu. Bez ohledu na to můžete pochybovat o tom, jaká je reálná hodnota SAR pro iPhone. Pomocí této metriky budete moci určit úroveň záření vyzařovaného vaším iPhonem. Hodnota SAR je vyjádřena v jednotkách wattů na kilogram tělesné hmotnosti (W/kg). Každý telefon má jinou hodnotu SAR a přitom dodržuje normy stanovené každou vládou. Federální komise pro komunikace (FCC) stanovuje maximální limit SAR pro mobilní telefony v USA na 1,6 W/kg. V Evropské unii platí limit 2 Watty na kilogram v průměru na 10 g tkáně – 2 W/kg (10g). Tento limit je založen na pokynech Mezinárodní komise pro ochranu před neionizujícím zářením (ICNIRP) a je považován za bezpečný pro vystavení veřejnosti.

Přesné informace můžete vyčíst přímo z oficiálních odkazů na kontrolu hodnoty SAR pro váš iPhone. Vše, co musíte udělat, je:

 1. Přejděte na odkaz na stránku vystavení rádiovým vlnám společnosti Apple .
 2. Vyberte záložku iPhone.
 3. Zde si vyberte svůj model iPhone.
 4. Na další stránce získáte všechny informace týkající se hodnoty SAR vašeho iPhonu.

Zkontrolujte uživatelskou příručku pro iPhone

Kromě krabice pro iPhone můžete také zkontrolovat příručku nebo dokumentaci uvnitř krabice, abyste získali další informace o svém iPhonu.

 Pomocí kódu USSD vyhledejte hodnotu SAR

 1. Otevřete aplikaci Telefon .
 2. Zadejte *#07# a stiskněte tlačítko volání.
 3. Vyberte RF Exposure.
 4. Klepněte na odkaz Hodnota SAR v dolní části stránky.
 5. Na nové stránce přejděte dolů, abyste viděli hodnotu SAR vašeho iPhonu.

Zkontrolujte Nastavení

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klepněte na Obecné.
 3. Vyberte možnost Právní informace a standardy.
 4. Zde vyberte RF Expozice.

Jaká hodnota SAR je bezpečná pro naše tělo?

Ideální hodnota SAR se liší v závislosti na regionu, ve kterém žijete. Všichni výrobci musí dodržovat předpisy stanovené příslušnými úřady; proto si můžete být jisti, že používáte zařízení, která nezpůsobí žádnou škodu. Proč? Protože neexistuje žádný vědecký důkaz, že záření z iPhonu nebo jiných chytrých telefonů může způsobit dlouhodobé zdravotní účinky.

Jak snížit záření iPhonu?

Chcete-li snížit vyzařování rádia během telefonních hovorů, používejte kabelová sluchátka, sluchátka (ne Bluetooth) nebo režim reproduktoru smartphonu. Také se vyhněte telefonování, když je signál slabý.

Přejít nahoru