Pokud pamatujete na časy, kdy jtme svůj mobilní telefon nabili do 100% na začátku týdne a před víkendem jste těžili ze zbývající kapacity, dnešní technologie bohužel vyžadují větší přísun energie. Nicméně pokud se jedná o úplně nové zařízení (iPhone), pak je zaručena určitá výdrž, jenž ovlivňuje způsob používání a celkově podmínky prostředí. iPhone se rychle vybíjí? Dnes jsou telefony schopny vydržet při aktivním používání po celý den, v případě standardního užití i déle. Někdy se však můžete dostat do situace, kdy se zařízení nepřiměřeně rychle vybíjí a na nabíječku dáváte telefon klidně i několikrát za den. V takovém případě je zařízení mnohdy nepoužitelné, obzvlášť pokud pravidelně cestujete. Takové zařízení je ideální předat do rukou specialistů v nejbližším servise. Co tedy dělat, pokud se váš iPhone nepřiměřeně rychle vybíjí?
Ještě před tím, než navštívíte Apple servis, doporučujeme zaměřit se na softwarovou stránku, můžete se totiž jednat o banalitu a samotný software může mít na výdrž telefonu opravdu obrovský vliv. V první řadě doporučujeme zkontrolovat, zda je nainstalována aktuální verze operačního systému, případně nainstalovat nejnovější verzi, která je pro veřejnost k dispozici. S odstupem času zjistíte, zda byl hlavní problém neaktuální systém. Pokud se nepodaří zajistit problém, je potřeba přistoupit k dalším softwarovým krokům – konkrétně nastavení samotného telefonu. Doporučujeme začít nastavením jasu. To lze prověřit přes Nastavení – Zpřístupnění – Displej a velikost textu – Automatický jas. To znamená, že se zařízení automaticky přizpůsobí okolnímu světlu dle doporučených standardů.
Dalším podstatným důvodem, který spotřebovává energii jsou polohové služby, které využívá například GPS modul či internetové připojení. V takovém případě doporučujeme povolit tuto službu jen na pozadí u aplikací, které často využíváte a u kterých jsou tyto služby nezbytně nutné. Jaké aplikace mají přístup k polohovým službám zjistíte v Nastavení, konkrétně pak sekci Soukromí a podsekci Polohové služby, ve které se vám zobrazí kompletní seznam. Za velkým úbytkem energie stojí také zákeřné aplikace – kolik spotřebují kapacity baterie můžete snadno zjistit v Nastavení, kde stačí navštívit sekce Baterie a v ní zkontrolovat v seznamu aplikací jejich spotřebu. Pokud se vám bude u některé z aplikací zdát, že je její spotřeba vyšší než by měla být (například vzhledem k frekvenci jejího využívání), nekompromisně ji odinstalujte a následně sledujte, zda se vybíjení zpomalilo či nikoliv.
Prodloužit výdrž telefonu můžete také deaktivací funkce, jako jsou mobilní data, Bluetooth či Wi-Fi. V případě, že i přesto se váš telefon neustále hlásí o připojení k nabíječce, je na čase navštívit profesionální Apple servis. Konkrétní informace lze ověřit také přes funkci „Kondice baterie“ která ukáže, zda je doporučeno vyměnit baterii za novou. Jakmile je hranice kolem 80% – baterie je již opotřebovaná a je potřeba navštívit servis. Mimochodem, orientačně dokáže dnešní baterie vydržet až 500 nabíjecích cyklů (tedy zjednodušeně řečeno úplná nabití baterie z 0 % na 100 % ať už v kuse či přerušovaně).