Jak jednoduše vytvořit nový Apple ID bez kreditní karty?

Pokud patříte mezi nové uživatele jablečných (Apple) produktů, ať už se jedná o iPhone, iPad, Apple Watch, nebo MacBook, následující řádky vám zřejmě dost pomohou. Společně se podíváme na to, jak vytvořit jednu z nedílných součástí celého Apple ekosystému. Jedná se konkrétně o uživatelský účet Apple ID bez kreditní karty, prostřednictvím kterého se připojujete ke všem aktivním produktům, jenž vlastníte. V tomto účtu od Apple jsou uloženy veškeré vaše informace a přihlašovací data, to znamená, že obsahuje platební metody, fakturační adresu a mnoho dalšího. Taktéž si bez něho nestáhnete aplikace v digitálním obchodě iTunes App Store, nebo nebudete moci využívat funkci „Najít“ k nalezení ztraceného zařízení. 

Jak postupovat v případě, že nechcete do tohoto účtu přidávat informace o kreditní kartě? Důvodů může být několik, třeba že mají telefon či jiné zařízení ve správě také vaše ratolesti a mnohdy se stává, že začnou nakupovat bez vašeho vědomí, nebo jednoduše nechcete tyto informace sdílet s korporátní společností. Pojďme se společně podívat na to, jak tento proces lze jednoduše vyřešit a provést. Nevíte si rady? Obraťte se na náš Apple servis Teplice.

V minulosti byl postup vytvoření Apple ID bez nutnosti zadávat kreditní kartu poměrně složitý. Apple se však rozumně umoudřil a dnes již není nutností mít aktivní kreditku s povolenými platbami na internetu. V procesu vytváření tedy stačí, abyste při dotazu na platební metodu vybrali z menu možnost „žádná“ a následně žádost potvrdit. Takto jednoduše lze tedy v současné době Apple ID bez vyplňování kreditní karty vytvořit. V základním tarifu máte zdarma 5GB úložiště pro své cloudové služby, jenž lze využít pro zálohu fotografií a ostatních dat.

Jak vytvořit nový účet Apple ID bez kreditní karty?

První a nejrychlejší variantou je vytvořit účet Apple ID přímo prostřednictvím nového zařízení v první fázi instalace a nastavení.

 • V tomto procesu se na obrazovce s Apple ID objeví žádost o přihlášení.
 • Stačí klepnout na volbu Nemáte Apple ID nebo jste jej zapomněli?
 • Následně vybrat možnost „Vytvořit bezplatné Apple ID“.
 • Zadejte vaše jméno, datum narození a další požadované informace.
 • Nyní vyberte, zda chcete použít svůj e-mail, nebo vytvořit nový @icloud.com,
 • Pokud e-mailovou schránku již vlastníte, vyberte z nabídky první možnost.

Druhou možností, jak vytvořit nový účet Apple ID je prostřednictvím počítače a webového prohlížeče. Postup je v tomto případě taktéž velmi jednoduchý:

 • Stačí na počítači vyhledat adresu appleid.apple.com.
 • Jakmile tak učiníte, klepněte na možnost Vytvořit své Apple ID.
 • Následně stačí postupovat podle zadaných informací, tedy klasické vyplnění údajů.
 • Apple po vás bude požadovat vaše jméno a příjmení, datum narození, e-mail, heslo.
 • Bude potřeba taktéž vyplnit bezpečnostní otázky kvůli případné obnově účtu.
 • V poslední fázi vyberete platební metodu – Zde zvolte možnost „Žádná“

Nevíte si rady s nastavením účtu? Navštivte náš Apple servis v Teplicích, kde vám s problémem rádi poradíme a vyřešíme situaci za vás.

Přejít nahoru