Jak na iPhone zobrazit procenta baterie přímo v horní liště?

Před několika lety byla samozřejmostí možnost, nastavit si ukazatel zbývajících procent baterie přímo ve stavovém řádku. Nicméně s příchodem konstrukčně přepracovaných iPhonů jsme o tuto funkci přišli a to z jednoho jednoduchého důvodu – kvůli výřezu v displeji pro Face ID se miniaturní prvek výrobci z Cupertina na obrazovku prostě a jednoduše nevešel. Mezi uživateli a fanoušky to způsobilo jistý rozruch a znepokojení, jelikož zjištění stavu baterie museli kontrolovat poněkud složitěji. Nebylo to velkou překážkou, informace bylo možné vyčíst přes ovládací centrum, ale člověk si na jednoduché a užitečné věci zvykne opravdu rychle.

S příchodem nového systému iOS 16 se ukazatel procent baterie vrací přímo do stavového řádku. Osobně nám to přijde jako skvělý nástroj, který přináší do iPhonů opět nějakou novinku, i když jsme ji v minulosti používali. Jde pouze o volitelnou možnost, kterou si musíte zapnout v nastavení baterie – defaultně je tento nástroj vypnutý.

V případě, že si chcete tento staronový doplněk aktivovat, pak stačí přejít na vašem iPhonu do Nastavení > Baterie > Stav baterie a zde posunout knoflík na Zapnuto. Automaticky se v horní části displeje objeví indikátor zbývající baterie v procentech.

A jak to vlastně funguje? Apple na to šel opravdu chytrým způsobem. Když máte ukazatel procent baterie ve stavovém řádku zapnutý a iPhone nenabíjíte, tak uvidíte v ikonce s baterií přesná procenta na pozadí. Pokud přejdete do režimu s méně jak 20% baterie, tak uvidíte ikonku s červeným pozadím a uvnitř přesná procenta. Stejně tak ukazuje zbývající procenta baterie v režimu nízké spotřeby, akorát že máte místo červené barvy žlutý podklad. Při samotném nabíjení se pak zobrazí blesk a procenta vedle něj na zeleném pozadí. Je třeba poznamenat, že tuto funkci lze využít pouze na vybraných modelech iPhone s dostatečně velkým prostorem pro indikátor.

Tato funkce bohužel není k dispozici na iPhone XR, iPhone 11 nebo iPhone 12 mini a iPhone 13 mini. Domníváme se, že telefony s LCD displeji a mini telefony nemají dostatečné rozlišení, aby byl malý černý text tak jasný, jak by si Apple přál, ale nikdy nevíte, co se v budoucnu změní. Zde je úplný seznam podporovaných telefonů: iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone XS Max, iPhone XS a iPhone X.

Přejít nahoru