Jak poznat, zda je váš iPhone nový, repasovaný nebo vyměněný?

Pokud patříte mezi začátečníky, nebo i pokročilé uživatele jablečných telefonů, pak vás možná napadla otázka, jak se od sebe odlišují nové, repasované (refurbished) a vyměněné telefony v rámci záruky za vadný kus? V dnešním článku se společně podíváme, jak přímo v nastavení iPhonu tuto informaci snadno zjistit. Ověřené této informace, o jaký z těchto tří modelů se jedná, je velice jednoduché a navíc nepotřebujete žádnou zvláštní aplikaci z App Storu. Tato znalost se může v nějakých případech určitě hodit, o jednom konkrétním si řekneme později. Teď se ale pojďme podívat, jak na to.

Jak poznat, jestli je váš iPhone nový, repasovaný nebo vyměněný?

Na vašem zařízení otevřete ikonku Nastavení, poté přejděte do záložky Obecné a zde rozklikněte první možnost – Informace. Otevřou se nám veškeré informace o našem zařízení, od názvu operátora, přes kapacitu úložiště, až po číslo výrobní číslo telefonu. Pro nás je ale důležitá kolonka „Model“ a v konkrétním případě formát MKxxxxx/A. Abychom rozpoznali, o jakou variantu se jedná, je třeba se zaměřit na první písmeno. V případě, že začáteční písmeno začíná:

M = jedná se o zařízení, které bylo koupené jako nové,

F = jedná se o zařízení, které je repasované (refurbished),

N = jedná se o zařízení, které bylo vyměněno za nové (většinou kvůli uznané reklamaci).

Kde uplatníte využití?

Pokud přemýšlíte nad tím, kde se dá tato skvělá vychytávka využít – obzvlášť v situaci, když kupujete iPhone z bazaru. Snadno si tak ověříte, zda byl telefon již reklamovaný, nebo repasovaný v rámci tzv. refurbished programu. Proč nebýt o krok napřed a informace si důkladně neprověřit? V případě, že si nebudete koupí jistí, můžete se obrátit na náš profesionální Apple servis v Teplicích. S výběrem vám rádi poradíme, případně dokážeme zajistit telefon o 100% kvalitně včetně záruky.

Přejít nahoru