Jak snadno vypnout a restartovat iPhone?

Pokud patříte mezi nováčky a operační systém iOS je pro vás úplně nové téma, pak vás rozhodně bude zajímat jeho základní obsluha. Mezi často vyhledávané fráze uživatelů patří dotaz: „Jak vypnout a restartovat iPhone.“ Přestože se to může zdát jako banální informace, pokud jste přešli ze smartphonu disponující systémem Android, postup je poněkud odlišný a přesto velmi jednoduchý. Je také třeba zmínit, že se proces u jednotlivých modelů liší, zejména u iPhone X, iPhone 11, iPhone 12, nebo iPhone 13. 

Tyto výše uvedené generace jablečných telefonů totiž nedisponují legendárním tlačítkem Home Button (kulaté fyzické tlačítko uprostřed zařízení) a tak je proces vypnutí odlišný. Jak tedy vypnout iPhone? Postupujte podle níže uvedeného návodu. Potřebujete opravit váš iPhone, nebo se vám nedaří provést restart? Obraťte se na náš Apple servis Teplice.

Vypnout a restartovat iPhone X, 11, 12, 13:

  • Jako první je třeba podržet boční tlačítko spolu s libovolným z tlačítek ovládání hlasitosti, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.
  • Přetáhněte posuvník a počkejte přibližně 30 sekund, dokud se zařízení nevypne.
  • Nyní zařízení znova zapnete tak, že podržíte boční tlačítko (na pravé straně iPhonu), dokud se nezobrazí logo Apple.

Vypnout a restartovat iPhone SE 2020 (2. generace), 8, 7, 6S:

  • Podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.
  • Přetáhněte posuvník a počkejte 30 sekund, dokud se zařízení nevypne.
  • Zařízení znova zapnete tak, že podržíte boční tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple.

iPhone SE (1. generace), 5S, 5, 4S a starších:

  • Podržte horní tlačítko, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.
  • Přetáhněte posuvník a počkejte 30 sekund, dokud se zařízení nevypne.
  • Zařízení znova zapnete tak, že podržíte horní tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple.

V jakých situacích je vhodné provést restart zařízení, případně ho úplně vypnout? Jedná se například o softwarové problémy, když se telefon začne zasekávat, zůstane tzv. „viset“ a nelze pohybovat gesty po ploše, nebo se telefon chová jakkoliv jinak, než obvykle. Pokud se během tohoto procesu setkáte s tím, že zařízení přestane reagovat, můžete vyzkoušet provést vynucený restart. Nezapomeňte si přečíst další naše zajímavé články.

Přejít nahoru