Jak zkontrolovat historii polohy na iPhonu, iPadu a Macu

iPhony jsou v dnešní době stále nedílnou součástí našeho života. Jsou jako naše pravá ruka, nesmíme se jich vzdálit ani na okamžik. Od rána do večera nás doprovázejí, usnadňují nám život a udržují nás v kontaktu s celým světem. Jedna z klíčových funkcí, které neustále využíváme, jsou polohové služby. Kdybychom si představili, že náš iPhone je kompasem, který nás vede neustále správným směrem, téměř by to nebylo daleko od pravdy. Aplikace používající polohové informace jsou nepostradatelné – od mapových služeb, které nás navigují po neznámých místech, po sociální sítě, které nám umožňují sdílet své dobrodružství s ostatními.

Svými polohovými službami nám iPhone poskytuje nejen praktickou pomoc, ale také nám otevírá dveře k nekonečným možnostem. Můžeme snadno najít nejbližší restauraci, kavárnu nebo obchod, kde se nachází naši přátelé, nebo si přečíst recenze a zkušenosti ostatních uživatelů, abychom si vybrali to nejlepší místo. Ať už jsme v cizině nebo doma, díky polohovým službám jsme vždycky v obraze.

Jedna související funkce, která proklouzla pod dohledem, je historie vaší polohy. Dokážete totiž snadno zjistit nejčastěji navštěvovaná místa pomocí tzv. cestovního deníku a nejen skrze iPhone, ale také klidně na Macu a iPadu.

Jak funguje historie polohy?

Apple služby umožňují webům a aplikacím používat informace z vašich sítí Bluetooth, mobilních sítí, sítí Wi-Fi a GPS k určení vaší přibližné polohy. Některé vestavěné aplikace, které mohou využívat vaši polohu, zahrnují:

  • Mapy: Zobrazení vaší aktuální, přibližné polohy
  • Fotoaparát: Označení místa, kde jste pořídili konkrétní fotografii
  • Kalendáře: Chcete-li uložit místo vaší příští schůzky
  • Počasí: Poskytne vám údaje o počasí specifické pro dané místo

Jak zkontrolovat, které aplikace pro iPhone používají vaši polohu

Aplikace, které vyžadují služby určování polohy, žádají o povolení používat vaši polohu ihned poté, co je nainstalujete do zařízení. Výzva také vysvětluje důvod, proč o to požádali. Chcete-li zkontrolovat, které aplikace mají přístup k vaší poloze: Otevřete  Nastavení  →  Soukromí a zabezpečení. Klepněte na  Polohové služby . Přejděte dolů a zobrazte aplikace, které mají přístup k vaší poloze.

Kromě informací o vaší aktuální poloze váš iPhone a zařízení připojená k iCloudu také zaznamenávají místa, která jste navštívili, a ukládají je pod Významná místa. Významná místa, neboli vaše historie polohy, je seznam míst, kde jste nedávno byli a kdy a jak často jste je navštívili. Tato data jsou end-to-end šifrována.

Jak zobrazit historii polohy na iPhonu a iPadu

Od příchodu iOS 16, zatímco váš iPhone vám může poskytnout souhrn počtu záznamů pro konkrétní časové období, poskytne vám pouze krátký seznam vašich nedávných umístění. Jak zobrazit historii polohy? Přejděte do  Nastavení  →  Soukromí a zabezpečení. Klepněte na  Polohové služby. Přejděte dolů a vyberte  Systémové služby. Klepněte na  Významná místa (Budete požádáni o ověření pomocí Face ID nebo hesla.). Zobrazí se souhrnposlední záznamy vašich polohových služeb.

Jak vymazat historii polohy na iPhonu a iPadu

Postupujte podle kroků 1-4 výše pro přístup k  významným lokalitám .Klepněte na  Vymazat historii  ve spodní části →   Pro potvrzení vyberte Vymazat historii.

Přejít nahoru