Návod: Kde všude najdete IMEI sériové číslo iPhonu?

Pokud z nějakého důvodu hledáte výrobní (sériové) číslo vašeho Apple iPhonu, ve zkratkách pod označením IMEI/MEID, CDN a ICCID, pak vás rozhodně bude zajímat, kde všude se nachází. Ještě před tím, než navštívíte Apple servis, nebo jinou specializovanou pobočku doporučujeme přečíst tento článek. Výrobce totiž myslí na různé situace, kdy nelze telefon například zapnout a tak se nachází také fyzicky na samotném zařízení – způsobů je ale několik.

Než se do toho pustíte

Tato speciální čísla se dají najít rovnou na několika místech, například v Nastavení operačního systému iOS, fyzicky na samotném zařízení, v aplikaci iTunes nebo na původním balení krabičky od telefonu. Pokud někdy budete kontaktovat Apple podporu, k identifikaci svého zařízení bude potřeba znát sériové číslo. Prvním ze způsobů je do číselníku přidat *#06# , přičemž se objeví informace o zařízení včetně IMEI čísla. Jaké jsou další způsoby?

Zjištění sériového čísla, IMEI/MEID nebo ICCID

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem je zobrazení sériového čísla přímo v Nastavení na vašem telefonu. Jak na to? Přejděte do Nastavení > Obecné > Informace. Následně zde najdete sériové číslo, IMEI/MEID a ICCID svého zařízení. Chcete tyto informace vložit do registračního formuláře nebo formuláře podpory Apple? Stačí kliknout na číslo a podržením prstu na displeji ho zkopírovat do schránky.

Dalším způsobem, jak zjistit sériové číslo zařízení je přímo na šuplíku SIM karty. Tento způsob identifikace platí pro následující modely: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone SE (2. generace), iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR až po iPhone 6S.

Máte starší zařízení? Pokud vlastníte následující modely iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE (1. generace), iPhone 5s, iPhone 5c a iPhone 5, pak najdete sériové číslo na zadní straně zařízení. Pokud potřebujete podporu, ale nemůžete se dostat do Nastavení, můžete místo sériového čísla použít IMEI/MEID. V případě, že vlastníte ještě starší zařízení, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 (model GSM) a iPhone 4s – informace najdete na šuplíku pro SIM kartu.

Finder a iTunes

Sériové číslo zařízení zařízení najdete taky ve Finderu nebo aplikaci iTunes. Jak na to? Připojte zařízení k počítači. Na Macu s macOS Catalina 10.15 a novějším otevřete Finder. Na Macu s macOS Mojave a starším nebo na PC otevřete iTunes. Vyhledejte své zařízení. Následně se ve Finderu ujistěte, že se nacházíte na panelu Obecné. V iTunes si informace o zařízení zobrazíte kliknutím na panel Souhrn. U iPhonu zjistíte IMEI/MEID a ICCID kliknutím na telefonní číslo nebo model zařízení pod názvem vašeho zařízení. U iPadu (model Cellular) zjistíte CDN, IMEI/MEID a ICCID kliknutím na Sériové číslo.

Přejít nahoru