Poškozený displej na iPhone? Nečekejte. Oprava se může prodražit.

Jedním z nejčastějších problémů, který trápí uživatele iPhonů, ale i dalších mobilních telefonů je poškozený displej, případně jen rozbité sklo. Přesto si možná říkáte, že tzv. „skleněný pavouk“ je pouze estetická záležitost a do servisu ho odnesete, až bude nejhůř. Tento způsob uvažování může mít nečekané následky. Stejná situace se týká prasklých zobrazovacích panelů. Mnohdy totiž i po nehodě dokáží z velké části zobrazovat obsah na displeji a tak to nechcete řešit.

V takovém případě je potřeba vyměnit celý přední panel a tak se návštěvě servisu nevyhnete. Přestože se nabízí možnost výměny samotného skla, což je poměrně složitý proces z hlediska servisního zákroku, finančně navíc ušetříte pouze minimální částku. Důvodem je časová náročnost opravy, tedy vytížení technika, což vyžaduje kromě znalostí také speciální nástroje. Pokud si říkáte, že je výměna LCD displeje velkou investicí, následky neopraveného displeje povedou k dalším a dalším poškozením, za které ve výsledku zaplatíte o mnohem více peněz.

Poškozený displej – Jaké jsou důsledky?

V případě, že i po nehodě dále používáte zařízení s poškozeným sklem, vystavujete jej vysoké pravděpodobnosti, že se drobné částečky střepů dostanou do vnitřních částí telefonu. Mimochodem těmito střepy můžete ublížit nejen telefonu, ale také sami sobě. Tím, že není zařízení správně utěsněno, kontakt s vodou je pro něj více nebezpečný. To stejné platí o nečistotách, prachu a dalších okolních vlivech.

Co vás čeká, pokud budete i nadále používat poškozený iPhone? Kromě horšího podsvícení zobrazovacího panelu se mohou začít objevovat tmavé skvrny a dotyková plocha displeje začne hůře reagovat na jednotlivá gesta. Mimochodem, pokud dojde k mechanickému poškození přístroje vlastní vinou, za což se počítá i prasklé sklo či displej, nevztahuje se mezinárodní záruka od výrobce. Proto je ideální navštívit náš Apple servis Teplice, kde se o výměnu za použití originálního LCD panelu postaráme na počkání do 30 minut!

Zavolejte a udělejte si předčasně rezervaci na +420 777 917 892

Přejít nahoru