Přestože patří úroveň krytí (tzv. IPxx) mezi standardní parametry, které řada výrobců elektroniky udává, je třeba nahlédnout pod pokličku. Jak možná tušíte, všechny generace iPhonů (již od sedmé generace) nabízí voděodolnost podle normy IEC 60529 avšak každý má poněkud odlišná pravidla. Jen pro informaci, určité modely (iPhone 8 Plus, iPhone 7 a další) spadají do kategorie IP67, což vyjadřuje maximální hloubku do 1 metru po dobu 30 minut. Novější třída telefonů nabízí maximální hloubku do 6 metrů po dobu 30 minut. Apple však na svých stránkách upozorňuje, že je telefon chráněný ve výjimečných situacích, tedy například, když se telefon omylem namočí, nebo přijde z nějakého důvodu do kontaktu s vodou.
Ve svých podmínkách také uvádí, že poškození způsobené tekutinou není kryté zárukou, můžete ale mít určitá práva vyplývající ze zákona na ochranu spotřebitele. V dnešním článku se společně podíváme na to, proč je důležité vybírat kvalitní servis, kam v případě jakéhokoliv poškození dáváte svůj telefon. Mnohdy se totiž stává, že při jakémkoliv servisním zásahu se technik rozhodne vynechat jeden důležitý krok. Jedná se konkrétně o nalepovací těsnění pod displejem. Tato tenká vrstva lepidla může pomoci udržet původní voděodolnost iPhonu. Předřezané lepící proužky jsou velmi drobné a snadno se poškodí. Pokud tedy nejsou správně aplikovány, může dojít k problémům do budoucna.
Nedostatečná praxe techniků může také způsobit, že po nějaké době začne těsnění vylézat na povrch kolem rámečků, nebo nebude přední panel dostatečně těsnit. Pokud vám na telefonu záleží, pak je vhodné vybírat servis, který je vyhlášen svou kvalitou. Někdy totiž ušetřit neznamená zvítězit. Pokud chcete pro svůj iPhone maximální péči, pak můžete navštívit náš profesionální Apple servis v Teplicích, kde vám garantujeme použití kvalitních těsnících lepidel přesně podle stanovených norem. Navíc mnoho zákroků zvládneme díky šikovným technikům na počkání do 30 minut. V případě, že jste si již zařízení nechali opravit a nejste si jisti kvalitou, pak se držte následujících doporučení.
Čemu se vyvarovat, pokud si nejste jisti kvalitou:
- Plavání nebo koupání se s iPhonem
- Vystavování iPhonu natlakované vodě nebo silnému proudu vody. To je sprchování, na vodních lyžích, na wakeboardu, při surfování, jízdě na vodním skútru a podobných činnostech
- Používání iPhonu v sauně nebo páře
- Záměrné ponořování iPhonu do vody
- Práce s iPhonem v teplotách mimo doporučený rozsah nebo v extrémním vlhku
- Upuštění iPhonu a další nárazy
- Rozebírání iPhonu včetně odšroubovávání šroubků